استفاده شرکتهای دانش بنیان از نتایج رقابت‌های تخصصی (فن‌آورد) با تخفیف 50 درصدی 

مجموعه رقابت‌های تخصصی فن‌آورد، زمینه مناسب برای ایجاد اتصال بین دانشجویان مستعد، فارغ التحصیلان و افراد متخصص و حرفه‌ای با صنایع دانش‌بنیان را فراهم می آورد. در این زمینه فعالیتهای زیر صورت می پذیرد:

ü     مسابقات ملی تخصصی فن‌آورد

این مسابقات به صورت سالانه در فصل پاییز و به میزبانی دانشگاه صنعتی شریف برگزار می‌گردد. در آخرین دوره این رقابت‌ها بیش از 3000 نفر شرکت‌کننده تخصصی مشارکت داشته‌اند. خدمت اصلی که در راستای برگزاری این رقابت ملی به شرکت‌های دانش‌بنیان ارایه می‌گردد تعریف گرایش یا رشته مخصوص (یا به صورت اشتراکی) برای شناسایی افراد متخصص ویژه با مهارت‌های تخصصی می‌باشد. به عنوان نمونه یک شرکت دانش بنیان به تعدادی متخصص برق با گرایش سیستم‌های نهفته، یا برنامه نویس روی پایگاه داده اوراکل نیازمند است. شاخص‌های این تخصص پس از تعیین توسط کمیته علمی با همکاری شرکت‌های دانش بنیان متقاضی، به گرایش‌ها و شاخص‌های مسابقه اضافه خواهد شد و افراد برتر که بیشترین تطابق با نیاز دانشی شرکت‌های دانش‌بنیان را دارند به آن‌ها معرفی می‌گردد.

 

ü     برگزاری کارگاه‌های هدفمند و تخصصی

فن‌آورد برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان مستعد که مرتبط با فعالیت شرکت های دانش بنیان هستند، کارگاه تخصصی برگزار می‌کند. این کارگاه‌ها که با همکاری دانشگاه صنعتی شریف و شرکت­های دانش‌بنیان برگزار می‌گردد، بهترین راه جهت انتقال مفاهیم تخصصی به مخاطبان بالقوه شرکتها و شناسایی افراد مستعد در آن مهارت مورد نظر می‌باشد.

 

ü     برگزاری آزمون تخصصی ویژه

با توجه به اینکه مسابقات ملی مهارت سنجی فن‌آورد به صورت سالانه برگزار می‌شود و یک شرکت ممکن است در بازه‌ی بین برگزاری مسابقات ملی فن‌آورد، نیاز به نیروی متخصص داشته باشد، فن‌آورد این امکان را ایجاد نموده است که آزمون‌های مقطعی گرایشی و ویژه یک شرکت نیز در طول سال و با ارایه گواهی رسمی دانشگاه صنعتی شریف برگزار شود و شرکت می تواند نیاز خود را به نیروی انسانی از طریق برگزاری مسابقه تامین نمایند.

 

ü     تسهیل فرایند جمع سپاری و برون سپاری به متخصص ترین‌ها

با توجه به دسترسی و همکاری فن‌آورد با بخش مهمی از متخصص‌ترین افراد کشور در حوزه‌های برگزاری رویداد، (در قالب داور یا نفرات برتر مسابقات)، در شرایطی که شرکت‌ها نیاز به جمع سپاری و برون سپاری یک پروژه‌ به فرد یا یک تیم متخصص دارند، فن‌آورد می‌تواند در سریع‌ترین زمان ممکن این تیم را شناسایی کرده و یا بستر جمع سپاری را ایجاد نماید. این برنامه در راستای برون سپاری پروژه‌های دانش‌بنیان تعریف شده است.

 

ü     تامین کارآموز مستعد و توانمند

با توجه به ارتباط گسترده فن‌آورد با دانشجویان دانشگاه‌های مطرح کشور و برگزاری آزمون‌های استعداد سنجی، فن‌آورد با همکاری بنیاد ملی نخبگان متناسب ترین افراد را برای کارآموزی در شرکتهای دانش بنیان، شناسایی و به شرکتها معرفی می‌نماید.

لازم به ذکر است با توجه به حمایت های معاونت علم و فناوری رییس جمهور، شرکتهای دانش بنیان می توانند با پرداخت 50 درصد هزینه های معمول به صورت اقساط، از خدمات فوق الذکر استفاده نمایند.

شرکتهای دانش بنیان متقاضی استفاده از این خدمات، می توانند به سامانه fanavard.com مراجعه یا به نشانی info@fanavard.com مکاتبه نمایند.