صفحه اصلی > سوالات متداول > سوالات ثبت نام و ارزیابی > فرآیند اعتراض به نتیجه ارزیابی 

1-    شرکت­ها چگونه می­توانند از علت تایید نشدن خود در فرآیند ارزیابی مطلع شوند؟

پاسخ: بلافاصله پس از نهایی شدن پرونده شرکت در دبیرخانه کارگروه، در صورت عدم تایید شرکت، توضیحات علت عدم تایید در کارتابل شرکت قرار داده و به رابطین شرکت­ها پیام داده می­شود. هم چنین شرکتها می­توانند از طریق شماره­های 02183534 از علت عدم تایید خود مطلع شوند.

 2-   شرکت­ها جهت اعتراض به علت عدم تایید مربوطه به طراحی مبتنی بر تحقیق و توسعه و شرط سطح فناوری، چه اقداماتی می­توانند انجام دهند؟

پاسخ: شرکت­ها باید ابتدا علت عدم تایید را در کارتابل خود مشاهده کنند.

·        در صورتی که علت عدم تایید شرکت­ نداشتن شرط طراحی مبتنی بر تحقیق و توسعه و یا عدم احراز شرط سطح فناوری باشد، باید یکسال از اعلام نتایج شرکت بگذرد و شرکت دارای محصول جدید بوده تا اینکه به اعتراض آن رسیدگی شود. پیام مربوط به نداشتن شرط طراحی مبتنی بر تحقیق و توسعه و شرط سطح فناوری به صورت زیر است:

الف- در صورت نداشتن شرط طراحی مبتنی بر تحقیق و توسعه:

" نداشتن طراحی قابل توجه بخش پیچیده محصول یا فرآیند تولید یا تجهیزات تولید"

ب- در صورت نداشتن شرط سطح فناوری:

"انطباق کامل کالاها یا خدمات با «فهرست کالاها و خدمات دانش بنیان» و دارا بودن سطح فناوری بالا"

 

3-    در صورتی که شرکت­ها بدلیل عدم همکاری عدم تایید گردند، چه اقداماتی باید انجام دهند تا مجددا وارد فرایند ارزیابی شوند؟

پاسخ: شرکت­هایی که بدلیل عدم همکاری عدم تایید گردیده­اند، می­تواند با مرکز مشاوره دانش­بنیان (02183534) تماس گرفته تا مجددا وارد فرایند ارزیابی شوند.

4-    در صورتی که شرکت­ها بدلیل نداشتن شرط فروش 50 درصد عدم تایید گردند، چه اقداماتی باید انجام دهند تا مجددا وارد فرایند ارزیابی شوند؟

پاسخ: شرکت­هایی که بدلیل نداشتن شرط فروش 50 درصد عدم تایید گردیده­اند، در صورت ارائه اظهارنامه سال مالی جدید به اداره مالیات می­تواند به دبیرخانه کارگروه نامه ی بررسی مجدد ارسال کنند تا اینکه به اعتراض آن رسیدگی شود.

5-    بعد از گذشت بازه­ی زمانی یک ساله مربوط به علت عدم تایید شرکت بدلیل نداشتن شرط طراحی مبتنی بر تحقیق و توسعه، شرکت­ها چه اقداماتی باید انجام دهند تا مجددا وارد فرایند ارزیابی شوند؟

پاسخ: پس از گذشت بازه زمانی اعلام شده شرکت­ها می­بایست به دبیرخانه کارگروه نامه ارسال کنند تا به اعتراض آن­ها رسیدگی و در صورت دارا بودن شرایط لازم، مجددا وارد فرایند ارزیابی شوند.

6-    آيا در صورت عدم تأييد دانش‌بنيان بودن شركت، امكان ارائه مجدد تقاضا از طرف شركت وجود دارد؟

پاسخ: در حال حاضر، تا مدت معین پس از عدم تأييد دانش‌بنيان بودن شركت، امكان ارائه مجدد تقاضا از سوي شركت رد شده وجود ندارد.

7-    آیا شرکت­هایی که در ارزیابی تایید شده­اند ولی بعضی از کالاهای آنها رد شده است مجددا می­توانند درخواست ارزیابی کالاهای رد شده خود را بنمایند؟

پاسخ: خیر، این کالاها بلافاصله مجددا در پروسه ارزیابی وارد نخواهند شد.

8-    مدت زمان رسیدگی به پرونده اعتراض هر شرکت پس از ارسال نامه­ی اعتراض به دبیرخانه چقدر است؟

پاسخ: به طور میانگین از زمانی که هر شرکت به دبیرخانه نامه ارسال می­کند 10 روز کاری طول می­کشد تا به پرونده اعتراض آن شرکت بطور کامل رسیدگی شود و نحوه ارجاع مجدد یا عدم ارجاع شرکت برای ارزیابی مجدد مشخص می­شود.

 

حمایت از صادرات

حمایت از صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان

ارائه مجوز استقرار

ارائه مجوز استقرار و جواز تاسیس و بهره‌برداری

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی برای افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان

دوره های آموزشی

تخفيف دوره های آموزشی براي شرکت‌های دانش‌بنیان

معافیت مالیاتی

معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی و نوپا

کتابچه آیین نامه‌ها و قوانین

مستندات قانونی و آیین نامه‌های مرتبط با ارزیابی و حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان