نمایش محتوای منو نمایش محتوای صفحه

صفحه اصلی > سایر > آرشیو > قوانین آیین نامه ها   چاپ        ارسال به دوست

11 اسفند

سمینار آموزشی «آشنایی با انواع پوشش‌های خدماتی صندوق ضمانت صادرات ایران»

کریدور خدمات صادرات محصولات دانش‌بنیان با هدف توسعه بازار صادراتی محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان، خدمات تسهیل‌کننده فرایند صادرات کالا‌ها و همچنین آموزش و مشاوره در حوزه صادرات را که از جمله نیازهای اساسی شرکت‌های دانش‌بنیان است، ارائه می‌کند.

 

با توجه به اینکه موسسه‌های بیمه اعتبار صادراتی به‌عنوان یکی از اجزای مهم و حیاتی نظام مالی صادرات و یکی از ارکان زیربنایی اقتصادی جهت کاهش ریسک صادرکنندگان اهمیت بسیاری در راستای صادرات محصولات دارند، کریدور خدمات صادرات محصولات دانش‌بنیان با هدف آشنایی بیشتر شرکت‌های دانش‌بنیان با خدمات یکی از این موسسات اقدام به برگزاری کارگاه آشنایی با انواع پوشش‌های خدماتی صندوق ضمانت صادرات ایران کرده‌ است.

 

بر اساس این گزارش، وظیفه اصلی موسسه‌های بیمه اعتبار صادراتی، بیمه کردن قراردادهای صادراتی در مقابل خطر عدم پرداخت است. این موسسه‌ها، خطر کلاهبرداری، تقلب و ورشکستگی را مدیریت کرده و از این طریق، صادرکنندگان و بانک‌ها را در برابر خسارات احتمالی حمایت کرده و در عین حال، اعتبار اعطایی بانک‌ها به صادرکنندگان را تحت پوشش قرار می‌دهند.

 

صندوق ضمانت صادرات ایران نیز به عنوان موسسه بیمه اعتبار صادراتی ایران، یکی از سازمان‌های متولی حمایت از صادرات کشور بوده که تحت نظارت وزارت صنعت، معدن و تجارت فعالیت می‌کند. این صندوق از طریق چهار دسته از خدمات قابل ارائه شامل خدمات بیمه‌ای،‌ کمک به تامین مالی صادرات کالاها و خدمات، پوشش طرح‌های سرمایه‌گذاری و ارائه خدمات مشاوره‌ای به انجام رسالت خویش اقدام می‌کند.

 

سخنران‌های این سمینار مهندس طالب لو، معاون مدیر بازاریابی صندوق ضمانت صادرات ایران،‌ مهندس یوسفی‌نژاد، معاون مدیر صدور بیمه نامه کوتاه مدت صندوق ضمانت صادرات ایران و مهندس قاسمی، مدیر کریدور خدمات صادرات محصولات دانش‌بنیان‌ هستند.

 

بر اساس این گزارش، علاقه‌مندان می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در این سمینار به وب‌سایت https://evand.ir/events/export-fund مراجعه کنند.


١٥:٤٩ - سه شنبه ٤ اسفند ١٣٩٤    /    شماره : ١٢٩٧٨    /    تعداد نمایش : ٣٣٩٠


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
اخبار عمومی

دانش بنیان ضرورت است نه انتخاب

اطلاعیه امور گمرکی

تسهیلات مالی ویژه برای صادرات شرکتهای دانش بنیان

اطلاعیه ها

اطلاعیه در خصوص طرح شناسايي توانمندي‌هاي صادراتي شرکتهای دانش­ بنیان

اطلاعیه معافیت مالیاتی

شیوه ارایه اظهارنامه مالیاتی شرکتهای دانش بنیان تا پایان تیرماه 1395 اعلام شد

اطلاعیه ثبت نام و ارزیابی

شيوه‌نامه معيارهاي کالاها/ خدمات دانش‌بنيان

تسهیلات و حمایتها

تایید صلاحیت شرکت‌های دانش‌بنیان برای اجرای پروژه‌های پژوهشی