صفحه اصلی > اخبار   چاپ        ارسال به دوست

تمدید زمان ثبت‌نام شرکت‌های دانش‌بنیان برای استفاده از خدمات بیمه درمان تکمیلی

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری؛ سید محمد صاحبکار خراسانی با اشاره به اهمیت سرمایه های انسانی در شرکت‌های دانش‌بنیان گفت: مهمترین دارایی شرکتهای دانش بنیان، نیروی انسانی آنها است و یکی از مواردی که می تواند موجب افزایش رضایتمندی و حفظ نیروی انسانی فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان شود، ارائه خدمات بیمه درمان تکمیلی به افراد فعال در این شرکت‌ها است. 
صاحبکار افزود: در حال حاضر با توجه به مقررات و هزینه های موجود، بسیاری از شرکت های کوچک و متوسط توانایی ارائه این خدمات را به کارکنان خود ندارند.
دبیر کارگروه ارزیابی شرکت‌های دانش‌بنیان افزود: از آنجایی که تدوین و اجرای برنامه‌های حمایتی از شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از مهمترین فعالیت‌های معاونت علمی و فناوری است، ایجاد سازوکار مناسب برای رفع این مشکل در دستور کار شبکه نوآوری تهران قرار گرفت و ارایه خدمات بیمه درمان تکمیلی، به صورت آزمایشی در دی ماه سال 1396 برای شرکت‌های مستقر در استان تهران اجرایی شد که 540 نفر تحت پوشش این بیمه قرار گرفتند. 
صاحبکار افزود: با توجه به استقبال شرکت‌ها، در سال 1397 این خدمات به همه شرکت‌های دانش‌بنیان در همه استانهای کشور ارایه می شود.
رییس مرکز شرکتهای دانش بنیان گفت: از آنجایی که انعقاد این قراداد به صورت تجميعي خواهد بود، محدودیتی برای تعداد کارکنان شرکت‌ها وجود ندارد و نرخ حق بيمه هم کاهش يافته است.
عضو هیات علمی پژوهشکده مطالعات فناوری افزود: شرکت‌های دانش بنیان پس از ثبت نام در سامانه شبکه نوآوری تهران (www.Tinet.ir) می‌توانند تقاضای خدمات بیمه درمان تکمیلی را برای خود و اعضای خانواده‌ در این سامانه تا تاریخ 20 اردیبهشت 1397 ثبت کنند.
صاحبکار افزود: مدت زمان ارایه خدمات بیمه درمان تکمیلی، یکسال شمسي است كه از اردیبهشت سال 1397 شروع خواهد شد و متقاضیان برای کسب اطلاعات بیشتر می توانند به سامانه شبکه نوآوری تهران (www.Tinet.ir) و یا سامانه شرکت‌های دانش بنیان (www.Daneshbonyan.ir) مراجعه و یا با شماره تلفن 76250036 و 76250037 تماس بگیرند. 


١٦:٥٣ - شنبه ١٥ ارديبهشت ١٣٩٧    /    شماره : ٣٣٩٥٦    /    تعداد نمایش : ١٩٤٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تسهیلات صندوق توسعه ملی

تسهیلات صندوق توسعه ملی با نرخ 10 و 12 درصد برای شرکت‌های دانش‌بنیان

فروش اقساطی محصولات دانش‌بنیان

تسهیلات فروش اقساطی مواد، قطعات و کالاهای مصرفی دانش‌بنیان تا سقف 80 درصد و بازپرداخت یکساله

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی برای افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان

معافیت‌های گمرکی

معافیت عوارض، حقوق گمرکی و سود بازرگانی، تسهیل در انجام امور گمرکی

معافیت مالیاتی

معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی و نوپا

تامین اجتماعی

معافیت شرکت‌های دانش‌بنیان از پرداخت ضرایب حق بیمه قراردادها