77
کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت ها - اخبار > کسب و کار شرکت های دانش بنیان حوزه انرژی های تجدیدپذیر گسترش می یابد
access deny
پیوندها
access deny
صفحه اصلی > آرشيو خبري 
اخبار > کسب و کار شرکت های دانش بنیان حوزه انرژی های تجدیدپذیر گسترش می یابد


  چاپ        ارسال به دوست

کسب و کار شرکت های دانش بنیان حوزه انرژی های تجدیدپذیر گسترش می یابد

به گزارش مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، چهارمین نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی و نخستین جایزه ملی انرژی های تجدیدپذیر ایران به عنوان بزرگترین گردهمایی فعالان انرژی های تجدیدپذیر با همراهی و حمایت نهادهای ملی و بین المللی مرتبط برگزار می شود. در این سال ها شرکت های دانش بنیان توانمندی در حوزه انرژی های تجدید پذیر فعالیت می کنند که می توانند بازار و کسب و کار خود را علاوه بر داخل در کشورهای همسایه نیز توسعه دهند. بنابراین توسعه همکاری های بین المللی از منظر صادرات برق و ایجاد فرصت های کسب وکار شرکت های ایرانی در این کنفرانس به عنوان یکی از موضوعات بررسی می شود. در این راستا نیز مسئولانی از کشورهای عراق و افغانستان و همچنین اتاق های بازرگانی ایران-عراق و ایران-افغانستان در رویداد حضور دارند. 

 

چالش های بومی‌سازی تجهیزات حوزه انرژی های تجدیدپذیر شناسایی می‌شود

از دیگر موضوعات پانل های تخصصی این کنفرانس می توان به بررسی راهکارهای کاهش اثرات یارانه های پرداختی به سوخت های فسیلی به منظور توسعه کاربرد انرژی های تجدید پذیر، بررسی حلقه های مفقود سیاستی و چالش‌های پیش رو سرمایه گذاران تجدیدپذیر در شرایط تحریم، بررسی چالش های بومی سازی و استانداردها و کیفیت تجهیزات انرژی های تجدیدپذیر و بررسی روش های نوین تأمین مالی پروژه های تجدیدپذیر اشاره کرد.

 

همچنین با توجه به لزوم ایجاد بستری مناسب برای معرفی الگوهای برتر در زنجیره توسعه انرژی های تجدیدپذیر کشور جایزه ملی انرژی های تجدیدپذیر با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در افتتاحیه این رویداد به فعالان برتر و منتخب این حوزه اعطا می شود. این جایزه در هفت سطح پروژه برتر انرژی‌های تجدیدپذیر، شرکت ارائه‌کننده خدمات مهندسی، تدارکات و ساخت (EPC) در حوزه تجدیدپذیر، تولیدکنندگان صنعتی و دانش بنیان تجهیزات تجدیدپذیر، رسانه برتر، شخصیت علمی تأثیرگذار، سازمانهای عمومی و دولتی و شرکت های برق منطقه‌ای و برق توزیع استان ها را شامل می شود.

چهارمین نمایشگاه و کنفرانس بین‌المللی و نخستین جایزه ملی انرژی های تجدیدپذیر ایران 22 و 23 مهرماه سال جاری در محل مرکز همایش های بین المللی سازمان صدا و سیما برگزار می شود.


٠٩:٢٧ - شنبه ٩ شهريور ١٣٩٨    /    شماره : ٤٦١٣١    /    تعداد نمایش : ٢٣٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج