77
کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت ها - مراکز دانشگاهی
access deny
پیوندها
access deny
مراکز دانشگاهی

با توجه به لزوم گسترش فناوری میکروالکترونیک و در راستای اجرایی نمودن نقشه جامع علمی کشور، ستاد توسعه فناوری میکروالکترونیک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص ارتقا و تقویت این فناوری، طرح ها و پروژه هایی که در راستای اهداف و برنامه های زیر باشند را حمایت می نماید:

الف: کلیه طرح ها باید در دانشگاه یا مراکز تحقیقاتی مورد بررسی قرار گرفته و پس از تایید از طریق ریاست محترم دانشگاه -معاونت پژوهشی- و یا رئیس مرکز تحقیقاتی ارسال گردد. بدیهی است طرح هایی که محققین گرامی مستقیما به این ستاد ارسال نمایند در لیست داوری قرار نخواهد گرفت.

ب: طرح ها می بایست پرینت شده و بهمراه فایل الکترونیکی با دو فرمت Word و PDF در داخل یک CD به پوست نامه از رئیس یا معاون پژوهشی دانشگاه و یا رئیس مرکز تحقیقاتی به دبیرخانه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری واقع در تهران، میدان ونک، خیابان ملاصدرا، خیابان شیخ بهایی شمالی، خیابان لادن، پلاک 20، ارسال شوند.

ج: برای تکمیل فرم پروپوزال طرح، می بایست از طریق فرم خام طرح "مخصوص مراکز دانشگاهی" ارائه شده در سایت اقدام نمایید. بدیهی است طرح هایی مورد بررسی قرار خواهند گرفت که در قالب فرم مذکور به ستاد ارسال گردند.

د: اولویت حمایت با طرح هایی خواهد بود که در آن اشتغالزایی مولد و تجاری سازی دیده شده باشد. بدیهی است طرح هایی که دارای این ویژگی نباشند صرفا درصورت وجود بودجه و بطور محدود حمایت خواهند شد.

هـ: فراخوان پذیرش طرح هر شش ماه یکبار توسط همین سامانه اعلام خواهد شد و قابل تمدید نمی باشد.

 

اولویت و شرایط پذیرش طرح های حمایتی به شرح ذیل می باشد:

1. حمایت های این ستاد کماکان در قالب طرح ارائه خدمات طراحی و ساخت به دانشگاه ها و مراكز تحقيقاتي تعلق مي گيرد که:

الف: در قالب افزایش مشارکت صنعت و دانشگاه

ب: تقویت اقتصاد ملی کشور

ج: تقویت دفاع ملی کشور

د: آموزش و تربیت دانشمندان نسل آینده

ه: اشتغال زایی

و: ارتقاء سطح طرح ها از پژوهش به فناوری و نمونه نیمه صنعتی و یا ارتقاء سطح تکنولوژی

ز: ارتقاء از نمونه مهندسی یا نمونه نیمه صنعتی محصول به نمونه صنعتی و تولیدی

ح: طرح هايي كه از پتانسيل لازم و توان بالقوه جهت تجاري سازي و رسيدن به فناوري برتر در جهت اشتغال زائي، كسب درآمد و... مي باشند.

2. با توجه به سیاست های جدید ستاد و عدم امکان حمایت از طرح های صرفا پژوهشی (که علی الاصول می بایست توسط وزارت علوم و تحقیقات و فناوری حمایت شوند)، و در عین حال تداوم حمایت های فراگیر ستاد از فعالیت های پژوهشی با محوریت طرح های مرتبط با تربیت دانشمندان نسل آینده در قالب تعریف رساله های دکتری، این ستاد حمایت های خود را از طرح ارائه خدمات طراحی و ساخت مدارهای مجتمع به دانشگاه ها و مراکز پژوهشی سراسر کشور توسعه خواهد داد. بطوری که محدودیت کمتری در این مورد برای ساخت مدارهای مجتمع وجود داشته باشد ضمن آن که حمایت های غیر متمرکز ستاد در این زمینه بصورت متمرکز (طراحی، ساخت و در آینده نزدیک تست و آزمایش مدارهای مجتمع بطور رایگان یا با شارژ حداقل هزینه) ادامه خواهد داشت. به علاوه برنامه های آموزشی و برگزاری کارگاه های تخصصی همچنان تداوم و توسعه خواهند یافت. این امور از طریق مرکز مربوطه بطور مرتب اطلاع رسانی خواهد شد.

3. حمايت های ستاد به مراکز فناوری تعلق مي پذيرد كه در بخش R&D بتوانند سطح توانمندي و كيفيت محصول خود را جهت افزايش توان توليد و رقابت پذيري با ديگر شركت ها و توليدكنندگان خارجي ارتقاء دهند و با بکارگیری نخبگان گامی در جهت اشتغالزایی داشته باشند.

4. ستاد توسعه فناوري ميكروالكترونيك در نظر دارد علاوه بر گزارش هاي ارسالي از دانشگاه ها و مراكز تحقيقاتي در صورت لزوم رأساً بر پروژه ها نظارت و بازديد داشته باشد. از این رو بودجه نظارتی در نظر گرفته شده است. همچنین پرداخت برای طرح های مصوب در دو مرحله و با توجه به پیشرفت کار صورت می گیرد.

5. ستاد توسعه فناوري ميكروالكترونيك در نظر دارد با درگير نمودن صنايع و توليدكنندگان و مشتریان در برخي از طرح هاي تحقيقاتي مورد حمايت ستاد و جلب حمايت مادي و معنوي ايشان در پروژه هاي مربوط در راستاي تجاری سازی طرح ها گام بردارد.