77
کارگروه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت ها - معرفی ستاد
access deny
پیوندها
access deny
صفحه اصلی > حوزه ســتاد > معرفی ستاد 
معرفی ستاد

به‌ منظور ایجاد بستر لازم برای تحقق اهداف صنعت ميكروالكتروينك در كشور، معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری اقدام به ایجاد ستاد توسعه فناوري ميكروالكتروينك با بهره­ گيري از دانش، تجربه شركت­ها و واحدهاي برخوردار از صنايع مرتبط، برای توسعه دانش و فناوري ‌های راهبردی میکروالکترونیک نموده است. میکروالکترونیک شامل طیف وسیعی از فناوری‌ های پیشرفته است که بستر و زیربنای توسعه سایر صنایع محسوب می‌ گردد. عصر حاضر که عصر جهانی شدن اقتصاد نام گرفته است، عصر مبادله الکترونیکی اطلاعات و داده‌ها و عصر بهم پیوستگی جهانی است. بدين سبب فناوری‌ میکروالکترونیک نقش محوري را در اين ميان ايفا مي كند. حوزه ميكروالكترونيك شامل ساخت قطعات الكترونيكي و سنسورهاي الكترونيكي و مكانيكي و ايجاد ظرفيت و توان طراحي، ساخت، تست، عرضه و بهره برداري محصولات ميكروالكترونيك جهت پاسخگويي به نيازهاي بازار بين الملل، بازار داخلي و بازار خاص به منظور ايجاد ارزش افزوده و توليد ثروت است.

ستاد فناوري ميكروالكترونيك فعاليتهاي خود را از سال 1387 شروع نموده است و جزء اولويت هاي اول نقشه جامع علمي كشور است . اعضاي حقوقی ستاد از وزارتخانه هاي (علوم، نفت، دفاع، ارتباطات و صنايع) و اعضا حقیقی از دانشگاه های مطرح کشور مي باشد.

يكي از اهداف ستاد ميكروالكترونيك توانمندسازي و حمايت و ارتقاء توان پژوهشي و نوآوري مراكز آموزشي و پژوهشي و شركتهاي دانش بنيان به منظور توسعه فناوريهاي مرتبط و مورد نياز است. جذب، بكارگيري و ارتقاء سرمايه­ انساني متخصص مورد نیاز، بويژه با گرايش بين رشته اي به منظور رشد، گسترش فناوريهاي نوين و بومي­ سازی آنها و ايجاد اشتغال پايا براي سرمايه انساني متخصص و خلق­ فرصت­هاي­ جديد از طریق ­توسعه ­فناوريهاي ­پيشرفته­ و محصولات­ و خدمات­ نوين به منظور ارتقاءكيفيت زندگي و همچنين ايجاد همکاری و هم­ افزایی توانمنديهای بومی و بین ­المللی در پاسخ به نیازهای ملي در حوزه ميكروالكترونيك و توسعه چرخه حیات فناوری میکروالکترونیک در داخل کشور مي باشد.