صفحه اصلی > حمایت‌ها > برنامه جامع توسعه کسب و کار > خدمات توانمندسازی و تجاری سازی > حمایت از طراحی و ساخت نمونه نمایشی(دمو) محصولات 

شیوه نامه حمایت از طراحی و ساخت نمونه نمایشی(دمو) محصولات

مقدمه

یکی از راه‌های معرفی و نمایش عملکرد محصول به سرمایه‌گذاران و مشتریان، طراحی و ساخت یک نمونه نمایشی(دمو) می‌باشد که ویژگی‌ها و کارکردهای اصلی محصول را به نمایش می‌گذارد. دمو، نمونه‌ای از محصول اصلی یا بخشی از آن است که در اختیار مشتری قرار داده می‌شود تا در کمترین زمان، با ظاهر، ویژگی، عملکرد و امکانات محصول اصلی آشنا شود و بر این اساس بتواند ارزیابی دقیق‌تری از محصول داشته باشد. در همین راستا معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با هدف توسعه بازار محصولات دانش‌بنیان، بخشی از هزینه‌های طراحی و ساخت دموی این محصولات را حمایت می‌نماید.

ماده 1- خدمات مورد حمایت

این شیوه نامه کلیه خدمات مرتبط با طراحی نمونه نمایشی و ساخت آن را شامل می‌گردد.

ماده 2- مدل حمایتی

50 درصد از هزینه‌های مربوط طراحی و ساخت نسخه نمایشی محصول تا سقف 100 میلیون ریال برای شرکت های دانش بنیان با درآمد کمتر از 50 میلیارد ریال در آخرین سال مالی در اظهارنامه

ماده 3- شرایط اعطا و نحوه دریافت حمایت

پس از اتمام و تکمیل پروژه، شرکت متقاضی کلیه مستندات مربوطه را از طریق سامانه bizservices.irبارگذاری و پس از ارزیابی مدارک ارسالی، نسبت به پرداخت سهم حمایتی معاونت (مطابق با ماده 2) در وجه شرکت متقاضی اقدام می‌نماید.

تبصره1- مستندات: 1. ارائه قرارداد طراحی 2. کلیه فایل‌های نرم‌افزاری و نقشه‌های طراحی‌ 3. ارائه قرارداد ساخت 4. ارائه فاکتور رسمی و کلیه مستندات مالی 5. نامه رسمی شرکت حاوی اطلاعات حساب (شماره حساب، کد شبا، نام بانک و کد شعبه)

تبصره 2-تناسب خدمات این شیوه نامه با نیاز شرکت و محصول آن بایستی پیش از ثبت قرارداد به تایید برسد. همچنین پرداخت حمایت پس از اتمام مراحل طراحی و ساخت، در وجه شرکت متقاضی خواهدبود.

تبصره 3شرکت دانش‌بنیان موظف است نسبت به پیگیری درخواست ثبت‌شده و ارسال مستندات مربوطه در زمان مقرر اقدام نماید. در صورت عدم رعایت این مساله، درخواست ثبت‌شده در سامانه منقضی و بصورت خودکار رد خواهدشد. این مدت زمان یک ماه پس از ثبت درخواست تعیین شده‌است.

   دانلود : شیوه_نامه_حمایت.pdf           حجم فایل 305 KB

تسهیلات صندوق توسعه ملی

تسهیلات صندوق توسعه ملی با نرخ 10 و 12 درصد برای شرکت‌های دانش‌بنیان

فروش اقساطی محصولات دانش‌بنیان

تسهیلات فروش اقساطی مواد، قطعات و کالاهای مصرفی دانش‌بنیان تا سقف 80 درصد و بازپرداخت یکساله

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی برای افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان

معافیت‌های گمرکی

معافیت عوارض، حقوق گمرکی و سود بازرگانی، تسهیل در انجام امور گمرکی

معافیت مالیاتی

معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی و نوپا

تامین اجتماعی

معافیت شرکت‌های دانش‌بنیان از پرداخت ضرایب حق بیمه قراردادها