صفحه اصلی > راهنما > سوالات متداول ثبت‌نام و ارزیابی > فرآیند اعتراض به نتیجه ارزیابی 

1.شرکت­ها از چه طریقی می­توانند درخواست اعتراض خود را منعکس نمایند؟

پاسخ:شرکت ها می­توانند با مراجعه به کارتابل دانش ­بنیانی خود به آدرس reg.daneshbonyan.ir، بخش اعتراض به نتیجه ارزیابی، درخواست خود را در قالب فرم اعتراض(لینک) ارسال نمایند.

به درخواست­های ارسالی از سوی شرکت­ها در قالب غیر از فرم اعتراض و بدون توضیحات مبسوط و جامع بر مبنای معیارهای تفصیلی ارزیابی(لینک) و نمونه هایی از ارزیابی و سطح بندی کالا و خدمات دانش بنیان (لینک) ترتیب اثر داده نخواهد شد

2.شرکت­ها چگونه می­توانند از علت تایید نشدن خود در فرآیند ارزیابی مطلع شوند؟

پاسخ: بلافاصله پس از نهایی شدن پرونده شرکت در دبیرخانه کارگروه، در صورت عدم تایید شرکت، توضیحات علت عدم تایید در کارتابل شرکت قرار داده و به رابطین شرکت ­ها پیام داده می­شود. هم چنین شرکت­ها می­توانند از طریق شماره­ های 02183534 از علت عدم تایید خود مطلع شوند.

 

3.شرکت­هایی که به علت نداشتن نمونه آزمایشگاهی، عدم تایید شده ­اند، چه اقدامی می­توانند انجام دهند؟

پاسخ:در صورتیکه محصول شرکت آماده ارائه گردیده است، باید شرکت فرم اعتراض تکمیل و از طریق سامانه اعتراض ارسال نماید تا درخواست شرکت در دبیرخانه بررسی گردد.

 

4.شرکت­هایی که به دلیل نداشتن تاییدیه رد شده ­اند (به عنوان مثال تاییدیه نانومقیاس، عدم عضویت  قطعی در شبکه راهبردی و ...)، باید چه اقدامی انجام دهند؟

پاسخ: شرکت باید نامه درخواست خود را به همراه بارگزاری تاییدیه ­ها، از طریق سامانه اعتراض بارگزاری نماید تا در دبیرخانه بررسی گردد. نیازی به ارسال نامه در قالب فرم اعتراض نمی باشد و صرفا نامه درخواست به منظور بررسی کفایت می کند. همچنین الزاما باید تاییدیه­ها به صورت ضمیمه جهت بررسی در دبیرخانه ارسال شده باشد.

5.شرکت­ ها جهت اعتراض به علت عدم تایید مربوطه به طراحی مبتنی بر تحقیق یا توسعه و شرط سطح فناوری، چه اقداماتی می­توانند انجام دهند؟

پاسخ: شرکت­ها باید ابتدا علت عدم تایید را در کارتابل خود مشاهده کنند.

      در صورتی که علت عدم تایید شرکت در ارزیابی حضوری­ نداشتن شرط طراحی مبتنی بر تحقیق و توسعه و یا عدم احراز شرط سطح فناوری باشد، باید یکسال از اعلام نتایج شرکت بگذرد و شرکت دارای محصول جدید بوده تا اینکه به اعتراض آن رسیدگی شود. ارسال مستندات فنی تکمیلی در صورتی که شرط طراحی مبتنی بر تحقیق و توسعه رد شده باشد، الزامی می­باشد.

     در صورتی که علت عدم تایید شرکت در ارزیابی غیر حضوری­ نداشتن شرط طراحی مبتنی بر تحقیق و توسعه و یا عدم احراز شرط سطح فناوری باشد، باید سه ماه از اعلام نتایج شرکت بگذرد و شرکت دارای محصول جدید بوده تا اینکه به اعتراض آن رسیدگی شود. ارسال مستندات فنی تکمیلی در صورتی که شرط طراحی مبتنی بر تحقیق و توسعه رد شده باشد، الزامی می­باشد.

 

پیام مربوط به نداشتن شرط طراحی مبتنی بر تحقیق و توسعه و شرط سطح فناوری به صورت زیر است:

الف- در صورت نداشتن شرط طراحی مبتنی بر تحقیق و توسعه:

" نداشتن طراحی قابل توجه بخش پیچیده محصول یا فرآیند تولید یا تجهیزات تولید"

ب- در صورت نداشتن شرط سطح فناوری:

"انطباق کامل کالاها یا خدمات با «فهرست کالاها و خدمات دانش بنیان» و دارا بودن سطح فناوری بالا"

 

6.در صورتی که شرکت­ها بدلیل عدم همکاری عدم تایید گردند، چه اقداماتی باید انجام دهند تا مجددا وارد فرایند ارزیابی شوند؟

پاسخ: شرکت­هایی که بدلیل عدم همکاری عدم تایید گردیده­ اند، می­تواند با مرکز مشاوره دانش ­بنیان (02183534) تماس گرفته تا مجددا وارد فرایند ارزیابی شوند.

 

7.در صورتی که شرکت­ها بدلیل نداشتن شرط فروش 50 درصد عدم تایید گردند، چه اقداماتی باید انجام دهند تا مجددا وارد فرایند ارزیابی شوند؟

پاسخ: از آنجا که این شرط آیین­نامه­ای حذف شده است، شرکت باید درخواست خود را از طریق کارتابل دانش­بنیانی خود به آدرس  reg.daneshbonyan.ir بخش اعتراض به نتیجه ارزیابی ارسال نمایند تا درخواست شرکت در دبیرخانه بررسی گردد.

8.بعد از گذشت بازه­ی زمانی یکساله (ارزیابی حضوری) یا سه ماهه (ارزیابی غیرحضوری) مربوط به علت عدم تایید شرکت بدلیل نداشتن شرط طراحی مبتنی بر تحقیق و توسعه یا توسعه و شرط سطح فناوری شرکت­ها چه اقداماتی باید انجام دهند تا مجددا وارد فرایند ارزیابی شوند؟

پاسخپس از گذشت بازه زمانی اعلام شده شرکت­ها می­بایست درخواست خود را از طریق کارتابل دانش­بنیانی خود به آدرس reg.daneshbonyan.ir  بخش اعتراض به نتیجه ارزیابی، در قالب فرم اعتراض ارسال نمایند.

 

9.آیا شرکت­هایی که در ارزیابی تایید شده ­اند ولی بعضی از کالاهای آنها رد شده است مجددا می­توانند درخواست ارزیابی کالاهای رد شده خود را بنمایند؟

پاسخ: خیر، این شرکت­ها برای ارزیابی محصولات رد شده و حتی جدید خود باید منتظر فرآیند تمدید باشند.

 

10.مدت زمان رسیدگی به پرونده اعتراض هر شرکت پس از ارسال نامه ­ی اعتراض به دبیرخانه چقدر است؟

پاسخ: به طور میانگین از زمانی که هر شرکت درخواست خود را در سامانه اعتراض ثبت می­نماید، 30 روز طول می­کشد تا به پرونده اعتراض آن شرکت بطور کامل رسیدگی شود و نحوه ارجاع مجدد یا عدم ارجاع شرکت برای ارزیابی مجدد مشخص گردد.

تسهیلات صندوق توسعه ملی

تسهیلات صندوق توسعه ملی با نرخ 10 و 12 درصد برای شرکت‌های دانش‌بنیان

فروش اقساطی محصولات دانش‌بنیان

تسهیلات فروش اقساطی مواد، قطعات و کالاهای مصرفی دانش‌بنیان تا سقف 80 درصد و بازپرداخت یکساله

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی برای افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان

معافیت‌های گمرکی

معافیت عوارض، حقوق گمرکی و سود بازرگانی، تسهیل در انجام امور گمرکی

معافیت مالیاتی

معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی و نوپا

تامین اجتماعی

معافیت شرکت‌های دانش‌بنیان از پرداخت ضرایب حق بیمه قراردادها