صفحه اصلی > سوالات متداول > سوالات ثبت نام و ارزیابی > فرآیند اعتراض به نتیجه ارزیابی 

1-    شرکت­ها چگونه می­توانند از علت تایید نشدن خود در فرآیند ارزیابی مطلع شوند؟

پاسخ: بلافاصله پس از نهایی شدن پرونده شرکت در دبیرخانه کارگروه، در صورت عدم تایید شرکت، توضیحات علت عدم تایید در کارتابل شرکت قرار داده و به رابطین شرکت­ها پیام داده می­شود. هم چنین شرکتها می­توانند از طریق شماره­های 02183534 از علت عدم تایید خود مطلع شوند.

 2-   شرکت­ها جهت اعتراض به علت عدم تایید مربوطه به طراحی مبتنی بر تحقیق و توسعه و شرط سطح فناوری، چه اقداماتی می­توانند انجام دهند؟

پاسخ: شرکت­ها باید ابتدا علت عدم تایید را در کارتابل خود مشاهده کنند.

·        در صورتی که علت عدم تایید شرکت­ نداشتن شرط طراحی مبتنی بر تحقیق و توسعه و یا عدم احراز شرط سطح فناوری باشد، باید یکسال از اعلام نتایج شرکت بگذرد و شرکت دارای محصول جدید بوده تا اینکه به اعتراض آن رسیدگی شود. پیام مربوط به نداشتن شرط طراحی مبتنی بر تحقیق و توسعه و شرط سطح فناوری به صورت زیر است:

الف- در صورت نداشتن شرط طراحی مبتنی بر تحقیق و توسعه:

" نداشتن طراحی قابل توجه بخش پیچیده محصول یا فرآیند تولید یا تجهیزات تولید"

ب- در صورت نداشتن شرط سطح فناوری:

"انطباق کامل کالاها یا خدمات با «فهرست کالاها و خدمات دانش بنیان» و دارا بودن سطح فناوری بالا"

 

3-    در صورتی که شرکت­ها بدلیل عدم همکاری عدم تایید گردند، چه اقداماتی باید انجام دهند تا مجددا وارد فرایند ارزیابی شوند؟

پاسخ: شرکت­هایی که بدلیل عدم همکاری عدم تایید گردیده­اند، می­تواند با مرکز مشاوره دانش­بنیان (02183534) تماس گرفته تا مجددا وارد فرایند ارزیابی شوند.

4-    در صورتی که شرکت­ها بدلیل نداشتن شرط فروش 50 درصد عدم تایید گردند، چه اقداماتی باید انجام دهند تا مجددا وارد فرایند ارزیابی شوند؟

پاسخ: شرکت­هایی که بدلیل نداشتن شرط فروش 50 درصد عدم تایید گردیده­اند، در صورت ارائه اظهارنامه سال مالی جدید به اداره مالیات می­تواند به دبیرخانه کارگروه نامه ی بررسی مجدد ارسال کنند تا اینکه به اعتراض آن رسیدگی شود.

5-    بعد از گذشت بازه­ی زمانی یک ساله مربوط به علت عدم تایید شرکت بدلیل نداشتن شرط طراحی مبتنی بر تحقیق و توسعه، شرکت­ها چه اقداماتی باید انجام دهند تا مجددا وارد فرایند ارزیابی شوند؟

پاسخ: پس از گذشت بازه زمانی اعلام شده شرکت­ها می­بایست به دبیرخانه کارگروه نامه ارسال کنند تا به اعتراض آن­ها رسیدگی و در صورت دارا بودن شرایط لازم، مجددا وارد فرایند ارزیابی شوند.

6-    آيا در صورت عدم تأييد دانش‌بنيان بودن شركت، امكان ارائه مجدد تقاضا از طرف شركت وجود دارد؟

پاسخ: در حال حاضر، تا مدت معین پس از عدم تأييد دانش‌بنيان بودن شركت، امكان ارائه مجدد تقاضا از سوي شركت رد شده وجود ندارد.

7-    آیا شرکت­هایی که در ارزیابی تایید شده­اند ولی بعضی از کالاهای آنها رد شده است مجددا می­توانند درخواست ارزیابی کالاهای رد شده خود را بنمایند؟

پاسخ: خیر، این کالاها بلافاصله مجددا در پروسه ارزیابی وارد نخواهند شد.

8-    مدت زمان رسیدگی به پرونده اعتراض هر شرکت پس از ارسال نامه­ی اعتراض به دبیرخانه چقدر است؟

پاسخ: به طور میانگین از زمانی که هر شرکت به دبیرخانه نامه ارسال می­کند 10 روز کاری طول می­کشد تا به پرونده اعتراض آن شرکت بطور کامل رسیدگی شود و نحوه ارجاع مجدد یا عدم ارجاع شرکت برای ارزیابی مجدد مشخص می­شود.

 

تسهیلات صندوق توسعه ملی

تسهیلات صندوق توسعه ملی با نرخ 10 و 12 درصد برای شرکت‌های دانش‌بنیان

فروش اقساطی محصولات دانش‌بنیان

تسهیلات فروش اقساطی مواد، قطعات و کالاهای مصرفی دانش‌بنیان تا سقف 80 درصد و بازپرداخت یکساله

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی برای افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان

معافیت‌های گمرکی

معافیت عوارض، حقوق گمرکی و سود بازرگانی، تسهیل در انجام امور گمرکی

معافیت مالیاتی

معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی و نوپا

تامین اجتماعی

معافیت شرکت‌های دانش‌بنیان از پرداخت ضرایب حق بیمه قراردادها