صفحه اصلی > اخبار   چاپ        ارسال به دوست

شتاب‌دهنده‌های حوزه زیست‌فناوری دریا شکل می‌گیرد

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری با هدف توسعه زیست فناوری دریا در کشور و رونق دهی به محصولات تولید شده از این حوزه ثروت آفرین اقدام به راه اندازی کارگروه زیست فناوری دریا و پیگیری راه های توسعه این صنعت بزرگ کرده است. زیست فناوری دریا یک گزینه مناسب برای توسعه اقتصاد کشورهای دارای این مزیت خدادادی است. این حوزه می تواند به رونق اقتصادی کشورهای دارای این مزیت الهی کمک کند.

دریا یکی از بسترهای مناسب برای انجام تحقیقات علمی است؛ اما هنوز از تمام ظرفیت های این بستر استفاده نشده است. این بستر آبی بیکران، مملو از موجودات زنده شناخته شده و ناشناخته ای است که هر کدام به تنهایی می توانند در توسعه زیست فناوری دریایی نقش ایفا کنند.

 

ثروت‌آفرینی با زیست‌فناوری دریا

بهره برداری درست از این ذخیره دریایی یکی از مهم ترین اولویت هایی است که مدنظر کشورهای حاشیه دریا و اقیانوس ها قرار دارد. ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز در راستای تحقق این مهم، اقدام به تشکیل کارگروه زیست فناوری دریا کرده است. این کارگروه از بدو تولد، اقدامات مختلفی برای توسعه زیست فناوری دریا داشته است که یکی از مهم ترین اقدامات آن، حمایت از طرح‌های تولیدی زیست فناوری دریا است. طرح هایی که منجر به تولید محصولات آرایشی و بهداشتی منتج شده از محصولات دریایی باشد.

با توجه به اینکه ایران در لیست کشورهای با مصرف بالای لوازم آرایشی قرار دارد و محصولات دریایی نیز پتانسیل خوبی برای تولید محصولات آرایشی و بهداشتی دارند، این حمایت ها کمک می کند که عوارض مصرف این نوع محصولات آرایشی و بهداشتی به حداقل برسد و در نهایت به شکل گیری شتاب دهنده ها و رونق بخشیدن به کسب و کار شرکت های نوپا در این حوزه منجر شود.

زیست فناوری دریا، یکی از حوزه های ثروت آفرین و کارآفرین است که اگر همه دستگاه های ذیربط با یکدیگر هم افزایی کنند و طرح های قابل اجرایی در این حوزه ارائه دهند و اجرایی کنند، می توان انتظار داشت که کشور و مردم از نعمت خدادادی خداوند بهره بیشتری ببرند و کسب و کارهای نوینی راه اندازی کنند.


١٧:٥٩ - يکشنبه ٢٢ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٤٣٩٧٣    /    تعداد نمایش : ١٤٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تسهیلات صندوق توسعه ملی

تسهیلات صندوق توسعه ملی با نرخ 10 و 12 درصد برای شرکت‌های دانش‌بنیان

فروش اقساطی محصولات دانش‌بنیان

تسهیلات فروش اقساطی مواد، قطعات و کالاهای مصرفی دانش‌بنیان تا سقف 80 درصد و بازپرداخت یکساله

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی برای افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان

معافیت‌های گمرکی

معافیت عوارض، حقوق گمرکی و سود بازرگانی، تسهیل در انجام امور گمرکی

معافیت مالیاتی

معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی و نوپا

تامین اجتماعی

معافیت شرکت‌های دانش‌بنیان از پرداخت ضرایب حق بیمه قراردادها