صفحه اصلی > اخبار   چاپ        ارسال به دوست

برنامه‌های جامعی در زمینه تبادل فناوری از طریق همکاری‌های مشترک با دیگر کشورها داریم

به گزارش  حوزه فن‌آوری‌گروه علمی پزشكی باشگاه خبرنگاران جوان، علی‌مرتضی بی‌رنگ رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی در جمع هیئتی عالی رتبه از زنان فعال در حزب‌های سیاسی و اجتماعی کشور لبنان در بازدید از پارک فناوری پردیس، گفت: اصلی‌ترین ماموریت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تحقق اقتصاد دانش بنیان در کشور است که این کار را در محور‌های مختلف از جمله توسعه فناوری‌های پیشرفته، توسعه اکوسیستم کارآفرینی و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان انجام می‌دهد.

 

در حوزه نانوتکنولوژی از رتبه ۵۸ به رتبه ۴ در دنیا رسیدیم

وی همچنین تصریح کرد: در زمینه توسعه فناوری‌های پیشرفته در کشور دستاورد‌های خوبی داشته ایم به نحوی که در حوزه نانوتکنولوژی از رتبه ۵۸ به رتبه ۴ در دنیا رسیدیم که این موضوع موفقیت بزرگی برای ایران است. در حال حاضر حدود ۲۰۰ شرکت دانش بنیان در ایران در حوزه نانو فعال است و محصولات نانوی ایران به حدود ۵۰ کشور صادر می‌شود.

رئیس مرکز تعاملات علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در ادامه عنوان کرد: این موفقیت‌ها تنها محدود به حوزه نانو نیست بلکه در سایر حوزه‌های فناوری پیشرفته همچون بیوتکنولوژی هم ایران رشد خوبی یافته است و در زمینه تولید دارو‌های بیوتکنولوژی جایگاه خوبی در جهان داریم.

بی‌رنگ ادامه داد: در زمینه توسعه اکوسیستم کارآفرینی نیز معاونت علمی از راه اندازی مراکز نوآوری و شتاب دهنده‌ها حمایت کرده و فضا را برای توسعه استارتاپ‌ها و شرکت‌های نوپا مهیا کرده است که یکی از موفق‌ترین برنامه‌ها تحت مدیریت مرکز شتاب دهی نوآوری پارک فناوری پردیس به پیش می‌رود.

وی با اشاره به راه اندازی مراکز نوآوری در بیشتر دانشگاه‌های کشور با حمایت معاونت علمی، گفت: این مراکز به دانشجویان و فارغ التحصیلان کمک می‌کند که شرکت‌های خود را راه اندازی کنند.

رئیس مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در بخش دیگری از سخنان خود تصریح کرد: در حوزه حمایت از شرکت‌های دانش بنیان نیز معاونت علمی بیش از یکصد عنوان خدمت تخصصی را به بیش از ۴ هزار شرکت دانش بنیان ارایه می‌کند و برای رفع مشکلات پیش روی آن‌ها و نیز توسعه کسب و کار این شرکت‌ها در داخل و خارج تلاش می‌کند.

بی‌رنگ همچنین عنوان کرد: برای توسعه همکاری‌های بین المللی در حوزه علمی و فناوری نیز برنامه‌های جامعی داریم تا از این طریق بتوانیم با کشور‌های دیگر در زمینه تبادل فناوری همکاری‌های مشترک داشته باشیم.

وی همچنین با اشاره به برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج کشور اعلام کرد که در کمتر از ۴ سال گذشته، حدود یک هزار و صد متخصص و کارآفرین ایرانی از خارج به ایران بازگشته و اقدام به راه اندازی کسب و کار‌های فناورانه و یا فعالیت‌های آکادمیک کرده اند و در حال حاضر یکی از برنامه‌های موفق در این زمینه را در جهان داریم.


١٤:٥٧ - يکشنبه ٥ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ٤٢٥١٣    /    تعداد نمایش : ١٦٨


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تسهیلات صندوق توسعه ملی

تسهیلات صندوق توسعه ملی با نرخ 10 و 12 درصد برای شرکت‌های دانش‌بنیان

فروش اقساطی محصولات دانش‌بنیان

تسهیلات فروش اقساطی مواد، قطعات و کالاهای مصرفی دانش‌بنیان تا سقف 80 درصد و بازپرداخت یکساله

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی برای افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان

معافیت‌های گمرکی

معافیت عوارض، حقوق گمرکی و سود بازرگانی، تسهیل در انجام امور گمرکی

معافیت مالیاتی

معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی و نوپا

تامین اجتماعی

معافیت شرکت‌های دانش‌بنیان از پرداخت ضرایب حق بیمه قراردادها