صفحه اصلی > اخبار   چاپ        ارسال به دوست

فراخوان حل مسئله دریافت پیشنهاد در زمینه: اصلاح ضریب توان با بانک خازنی ( میکروخازن )

به گزارش مرکز شرکت ها و موسسات دانش بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شبکه خدمات نوآوری بومرنگ با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدام به اعلام فراخوانی برای دریافت پیشنهادات کارساز در حوزه اصلاح ضریب توان با بانک خازنی (میکرو خازن) کرده است .

در حال حاضرمعمولاً برای اصلاح ضریب توان از بانک خازنی با خازن‌های مثلث استفاده می‌شود اما باید توجه داشت که پایین بودن عمر مفید این نوع خازن‌ها از یک‌سو و آسیب‌پذیری آن‌ها در مقابل کوچک‌ترین تغییرات ولتاژ و جریان هارمونیک از سوی دیگر موجب افزایش هزینه‌های تعمیر و نگهداری آن می‌شود.

این در حالی است که استفاده از بانک خازنی در مجاورت اینورتورها و سافت استارترها مشکل‌ساز بوده و خازن‌ها در درازمدت به علت آسیب دیدن،خود مصرف‌کننده و موجب افزایش تلفات انرژی می‌شوند.

با معیوب شدن بانک‌های خازنی موجود جرائم ضرر و زیان در فیش‌های برق اعمال  و ورود و خروج زیاد خازن‌ها موجب خرابی کنتاکتورها نیز می شود.

هزینه بالای تعمیر و نگهداری خازن‌ها و بانک خازنی، نیاز به استفاده از خازن‌های صنعتی ستاره (میکرو خازن) با عمر مفید بیشتر و عدم آسیب‌پذیری در مقابل هرگونه تغییرات ولتاژ از دیگر مشکلاتی است که بانک های خازنی کم توان با آن مواجه هستند.

در همین راستا و با توجه به مشکلات موجود در بانک های خازنی شبکه خدمات نوآوری بومرنگ با حمایت معاونت علمی و فناوری اقدام به اعلام فراخوانی کرده تا شرکت ها، فناوران و علاقمندان پیشنهادات و راهکارهای مناسبی برای اصلاح ضریب توان با بانک خازنی را ارایه کنند.

راه‌حل‌ها و پیشنهادهای ارائه شده باید الزاماتی از جمله افزایش ایمنی و طول عمر مفید مدار (تقریباً 20 سال)،عدم آسیب‌پذیری در مقابل هرگونه تغییرات ولتاژ،مقاوم در برابر هارمونیک‌های اعمالی از سوی شبکه،تلفات داخلی کمتری نسبت خازن‌های موجود و کاهش تلفات الکتروموتورها (حدوداً 5 درصد)را در نظر بگیرند.

همچنین محورهایی از جمله نصب و راه‌اندازی آسان،قابل تعمیر بودن،کاهش مصرف برق پس از اجرای روش مدنظروجلوگیری از بالا رفتن جریان لحظه‌ای پس از اجرااز دیگر الزاماتی است که باید به آن توجه شود.

کلیه فناوران،شرکت های دانش بنیان،دانشگاه ها،پژوهشگاه ها و سایر شخصیت های حقیقی و حقوقی فعال تا 11 تیرماه جاری فرصت دارند تا پیشنهادات کارساز خود را برای اصلاح این ضریب توانی ارسال کنند.علاقمندان و متقاضیان می توانند پیشنهادهای خود را از طریق پست الکترونیک Proposal@boomerangtt.com ارسال کنند.


١٤:٥٩ - دوشنبه ٢٠ خرداد ١٣٩٨    /    شماره : ٤٤٥٢٢    /    تعداد نمایش : ١٣٢


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تسهیلات صندوق توسعه ملی

تسهیلات صندوق توسعه ملی با نرخ 10 و 12 درصد برای شرکت‌های دانش‌بنیان

فروش اقساطی محصولات دانش‌بنیان

تسهیلات فروش اقساطی مواد، قطعات و کالاهای مصرفی دانش‌بنیان تا سقف 80 درصد و بازپرداخت یکساله

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی برای افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان

معافیت‌های گمرکی

معافیت عوارض، حقوق گمرکی و سود بازرگانی، تسهیل در انجام امور گمرکی

معافیت مالیاتی

معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی و نوپا

تامین اجتماعی

معافیت شرکت‌های دانش‌بنیان از پرداخت ضرایب حق بیمه قراردادها