صفحه اصلی > اخبار   چاپ        ارسال به دوست

کارگزاران شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان چگونه انتخاب می‌شوند؟

سید محمد صاحب کار خراسانی رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری  در گفت‌وگو با خبرنگار  باشگاه خبرنگاران جوان،  درباره کارگزاران شرکت‌های دانش بنیان اظهار کرد: برای دانش بنیان شدن یک شرکت و ارزیابی آن نیاز به کارگزاران خِبره است.

وی با اشاره به روند انتخاب کارگزاران دانش بنیان گفت: در سامانه دانش‌بنیانروند چگونگی انتخاب کارگزاران مشخص شده است و هر یک از آن‌ها برای انجام فعالیت کارگزاری باید مراحلی مختلف را بگذرانند.

صاحب کار خراسانی ادامه داد: هر یک از کارگزاران بر اساس سوابق علمی و کارآمدی خود انتخاب و سپس وارد کلاس‌های آموزشی می‌شوند و در صورت صلاحیت‌های لازم کار خود را آغاز می‌کنند.

رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاون علمی با بیان اینکه اطلاعات تمام کارگزاران در سامانه مخصوص وجود دارد، گفت: نام و نام‌خانوادگی در کنار تصویر کارگزاران شرکت‌های دانش بنیان در سامانه مخصوص به این کار قرار داده شده است.
 

شکایات شرکت‌های دانش بنیان  از کارگزاران را رصد می‌کنیم 

وی با اشاره به شکایت برخی از شرکت‌های دانش بنیان از کارگزاران اظهار کرد: اگر شرکتی نسبت به عملکرد یک کارگزار اعتراض داشته باشد می‌تواند فرایند اعتراض خود را در سامانه شکایات اعلام کند تا کارگروه دانش بنیان معاونت علمی با آن کارگزار برخورد کند.

صاحب کار خراسانی ادامه داد: البته اگر کارگزارانی هم کار خود را به درستی انجام دهد مورد تشویق قرار خواهند گرفت.

 رئیس مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش بنیان معاون علمی با بیان این که تعداد شکایات واصله به معاون علمی کم بوده است، گفت: تعداد شکایاتی که از کارگزاران شده است بسیار محدود بوده و تذکر زیادی در یافت نکرده‌ایم، اما با این حال سامانه شکایات کارگزاران هر روز مورد رصد قرار می‌گیرد.
 
وی یاد آوری کرد: هدف ما بهبود فضای دانش‌بنیانی و توسعه آن‌هاست و در همین راستا کارگزاران با دقت بسیار زیادی انتخاب می‌شوند.


١٤:٠٢ - سه شنبه ٢٤ ارديبهشت ١٣٩٨    /    شماره : ٤٤٠٢٧    /    تعداد نمایش : ٢٠٥


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تسهیلات صندوق توسعه ملی

تسهیلات صندوق توسعه ملی با نرخ‌های ترجیحی

فروش اقساطی محصولات دانش‌بنیان

تسهیلات فروش اقساطی مواد، قطعات و کالاهای مصرفی دانش‌بنیان تا سقف 80 درصد و بازپرداخت یکساله

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی برای افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان

معافیت‌های گمرکی

معافیت عوارض، حقوق گمرکی و سود بازرگانی، تسهیل در انجام امور گمرکی

معافیت مالیاتی

معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی و نوپا

تامین اجتماعی

معافیت شرکت‌های دانش‌بنیان از پرداخت ضرایب حق بیمه قراردادها