صفحه اصلی > اخبار 



  چاپ        ارسال به دوست

اعطای تسهیلات بلاعوض به‌ دانش‌بنیان ها

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع‌رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز شرکت‌‎ها و موسسات دانش‌بنیان به‌منظور توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیاندر راستای تقویت زیرساخت، مدیریت بنگاه و توسعه بازار این شرکت‌ها اقدام به حمایت از دریافت خدمات تجاری‌سازی نموده است.

یکی از مواردی که کمک ویژه‌ای به توسعه بازار شرکت‌های دانش‌بنیان می‌کند طراحی صنعتی مناسب محصولات دانش‌بنیان می‌باشد. طراحی صنعتی با تاثیر در کیفیت، عملکرد، ارگونومی، شکل ظاهری، گرافیک و بسته‌بندی محصولات نقش مهمی در جلب رضایت مصرف‌کنندگان و بازاریابی محصول ایفا می‌نماید. بنابراین طراحی صنعتی و بسته‌بندی دارای جایگاه مهمی در بازاریابی و بازار سازی محصولات شرکت‌ها است.

همچنین یکی از راه‌های معرفی و نمایش عملکرد محصول به سرمایه‌گذاران و مشتریان و همچنین ارائه در نمایشگاه‌ها، طراحی و ساخت یک نمونه نمایشی(دمو) می‌باشد که ویژگی‌ها و کارکردهای اصلی محصول را به نمایش می‌گذارد. دمو، نمونه‌ای از محصول اصلی یا بخشی از آن است که در اختیار مشتری قرار داده می‌شود تا در کمترین زمان، با ظاهر، ویژگی، عملکرد و امکانات محصول اصلی آشنا شود و بر این اساس بتواند ارزیابی دقیق‌تری از محصول داشته باشد.

حسابداری، تنظیم صورت‌های مالی، تحریر دفاتر قانونی، تنظیم اظهارنامه مالیاتی و تصحیح ساختارهای مالی نیز از ابزارهای مهم تقویت زیرساخت‌ها  شرکت‌های دانش‌بنیان می‌باشد.

این خدمات به‌صورت بلاعوض(در پایان کار و بعد از تایید) و با شرایط زیر به شرکت‌های دانش‌بنیان با درآمد کمتر از 50 میلیارد ریال(در آخرین سال مالی در اظهارنامه) تعلق می‌گیرد: (به شرکت‌های دانش‌بنیان با درآمد بالای 50 میلیارد ریال به‌صورت آزاد و بدون تسهیلات ارائه می‌شود)

  • 50 درصد از هزینه‌های مربوط طراحی و ساخت نسخه نمایشی محصول تا سقف 100 میلیون ریال
  • 50 درصد از هزینه‌های مربوط طراحی صنعتی محصولات دانش‌بنیان تا سقف 150 میلیون ریال
  • 50 درصد از هزینه‌های مربوط حسابداری تا سقف  50 میلیون ریال برای سال مالی اول و 40 درصد از هزینه‌های مربوط حسابداری تا سقف  40 میلیون ریال برای سال مالی دوم

شرکت‌های دانش‌بنیان برای دریافت این خدمات می‌توانند به سامانهbizservices.ir  مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنند.

همچنین تمامی شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند به‌صورت رایگان از خدمات مشاوره کسب‌وکار، نشست‌های پرسش و پاسخ و وبینارهای تخصصی بهره‌مند شوند. شرکت‌ها برای استفاده از این خدمات نیز به سامانه bizservices.ir مراجعه کنند.


١٤:٥١ - سه شنبه ٧ اسفند ١٣٩٧    /    شماره : ٤٢٥٨٤    /    تعداد نمایش : ١٤٩٦


نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج




تسهیلات صندوق توسعه ملی

تسهیلات صندوق توسعه ملی با نرخ 10 و 12 درصد برای شرکت‌های دانش‌بنیان

فروش اقساطی محصولات دانش‌بنیان

تسهیلات فروش اقساطی مواد، قطعات و کالاهای مصرفی دانش‌بنیان تا سقف 80 درصد و بازپرداخت یکساله

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی برای افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان

معافیت‌های گمرکی

معافیت عوارض، حقوق گمرکی و سود بازرگانی، تسهیل در انجام امور گمرکی

معافیت مالیاتی

معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی و نوپا

تامین اجتماعی

معافیت شرکت‌های دانش‌بنیان از پرداخت ضرایب حق بیمه قراردادها