صفحه اصلی > اخبار   چاپ        ارسال به دوست

حمایت‌های جدید سازمان تأمین اجتماعی از شرکت‌های دانش‌بنیان

شرکت های دانش بنیان در راستای اجرای بند «ه» ماده 3 قانون حمایت از شرکت ها و موسسات دانش بنیان و تجاری سازی نوآوری ها و اختراعات، از تسهیلات ذیل ماده 40 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور برخوردار خواهند شد.
بنا بر دستور اداری جدید معاون محترم فنی و درآمد سازمان تأمین اجتماعی، شرکتها  و موسسات دانش بنیان حائز شرایط بخشنامه 14/3 جدید درآمد (موضوع قراردادهای فناوری اطلاعات و ارتباطات) و بخشنامه 14/9 جدید درآمد (موضوع ماده 40 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر)، می توانند از مزایای این بخشنامه ها استفاده کنند.
بر اساس
بخشنامه 14/9 مبنای مطالبه حق بیمه در مورد پیمان هایی که دارای کارگاه های صنعتی و خدمات تولیدی یا فنی- مهندسی ثابت می باشند و موضوع اجرای پیمان توسط افراد شاغل در همان کارگاه انجام می شود، بر اساس فهرست ارسالی و بازرسی کارگاه است و از اعمال ضریب حق بیمه جهت قرارداد پیمان معاف می باشند و سازمان تأمین اجتماعی باید مفاصا حساب این گونه پیمان ها را صادر کند

همچنین مطابق ابلاغیه مذکور مقرر شده است کارگروهی مشترک با حضور نمایندگان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان تأمین اجتماعی برای بررسی مشکلات و مسائل مربوط به شرکت های دانش بنیان در زمینه بیمه تأمین اجتماعی تشکیل شود. با توجه به مفاد ابلاغیه اخیر، ادارات کل استان های سازمان تأمین اجتماعی مکلف شده اند ترتیبی اتخاذ نمایند تا آموزش مجموعه مقررات تأمین اجتماعی به شرکتهای دانش بنیان به نحو مقتضی انجام پذیرد.
به علاوه بر اساس دستور اداری ابلاغ شده به شماره 5000/95/756، محاسبه حق بیمه قراردادهای شرکت ها و موسسات دانش بنیان، بر اساس بخشنامه 14/9 یا بخشنامه 14/3 انجام می شود.

لینک مرتبط:

بیمه های تامین اجتماعی


٠٧:٥٩ - دوشنبه ٢٦ مهر ١٣٩٥    /    شماره : ١٨٤٨٠    /    تعداد نمایش : ٨٧٧٥


نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1396/02/05 9:29
0
0
باسلام-فرم درخواست بخشودگی جرایم بیمه تامین اجتماعی را از سایت مورد نظر دانلود و تکمیل کرده ام. هنگام بارگذاری این امکان برای من فراهم نیست. و بخش بخشودگی جرایم مالیاتی حذف شده است . درخواست بخشودگی هم تا6 اردیبهشت فرصت دارد .
کاربر مهمان
1395/12/09 22:38
0
0
باسلام و عرض احترام. ممنون مي‌شوم راهنمايي بفرماييد از چه طريقي مي‌توانم از تسهيلات مربوط معافيت‌هاي حق بيمه‌ي تامين اجتماعي كاركنان اين شركت بهره‌مند گردم. لازم به ذكر است كه شركت سبزداده افزار يك شركت دانش‌بنيان مي‌باشد و اينجانب بعنوان عضو هيئت‌مديره اين شركت سوال خودم را مطرح مي‌نمايم. با تشكر
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
تسهیلات صندوق توسعه ملی

تسهیلات صندوق توسعه ملی با نرخ 10 و 12 درصد برای شرکت‌های دانش‌بنیان

فروش اقساطی محصولات دانش‌بنیان

تسهیلات فروش اقساطی مواد، قطعات و کالاهای مصرفی دانش‌بنیان تا سقف 80 درصد و بازپرداخت یکساله

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی برای افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان

معافیت‌های گمرکی

معافیت عوارض، حقوق گمرکی و سود بازرگانی، تسهیل در انجام امور گمرکی

معافیت مالیاتی

معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی و نوپا

تامین اجتماعی

معافیت شرکت‌های دانش‌بنیان از پرداخت ضرایب حق بیمه قراردادها