صفحه اصلی > اخبار   چاپ        ارسال به دوست

تعاونی های دانش بنیان

عدم درج عبارت دانش بنیان در اساسنامه های تعاونی ها

 با توجه به «قانون حمايت از شركت‌هاي دانش بنيان و تجاري‌سازي اختراعات و نوآوري‌ها» مصوب سال 1389 بر اساس ماده (1) اين قانون، «شرکت دانش بنيان» به عنوان يک «عبارت حقوقي خاص» بصورت زير تعريف شده است: »شرکتها و مؤسسات دانش بنیان شرکت یا مؤسسه خصوصی یا تعاونی است که به منظور هم‌افزایی علم و ثروت، توسعه اقتصاد دانش محور، تحقق اهداف علمی و اقتصادی (شامل گسترش و کاربرد اختراع و نوآوری) و تجاری سازی نتایج تحقیق و توسعه (شامل طراحی و تولید کالا و خدمات) در حوزه فناوری های برتر و با ارزش افزوده فراوان به ویژه در تولید نرم افزارهای مربوط تشکیل میشود.»

از این رو با استناد به ماده (3) آيين‌نامه اجرايي قانون مصوب 1391، كارگروه «ارزيابي و تشخيص صلاحيت شركت‌ها و موسسات دانش‌بنيان و نظارت بر اجرا»  به رياست معاونت علمي و فناوري رييس جمهور و با حضور نمايندگان تام‌الاختيار وزارتخانه‌هاي علوم، تحقيقات و فناوري؛ بهداشت، درمان و آموزش پزشكي؛ دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح؛ صنعت، معدن و تجارت؛ جهاد کشاورزي، ارتباطات و فناوري اطلاعات  و صندوق نوآوري و شكوفايي تشکيل گردید و تا کنون چندین هزار  شرکت دانش بنیان تایید شده است.

 

بر اساس مصوبات این کارگروه شرکتهای دانش بنیان با توجه به ماهیت فعالیتهای آنها و همچنین معیارهای مشخص، به تایید کارگروه رسیده و استفاده از عبارت دانش بنیان در عنوان ثبتی اولیه شرکتها و  تدوین اساسنامه مجزا برای شرکتها و موسسات موضوعیت نخواهد داشت.

به عبارتی شرکتهایی که در نام ثبتی آنها کلمه دانش بنیان وجود دارد برای برخورداری از حمایتهای مدنظر قانون دانش بنیان بایستی در سامانه دانش بنیان ثبت نام کرده و تمامی مراحل ارزیابی و تشخیص را طی نمایند (شرکتهای تعاونی دانش بنیان نیز از این امر مستثنی نیستند) به این ترتیب عبارت " دانش بنیان " دلیلی بر برخورداری از حمایتهای این قانون نبوده و فرآیند ارزیابی پس از ثبت رسمی شرکتها و موسسات و سپس ثبت نام در سامانه دانش بنیان صورت خواهد گرفت.

 

لذا با هماهنگی­های انجام شده با وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در  بخشنامه 26766 مورخ 20/02/94  موضوع عدم درج عبارت دانش بنیان در اساسنامه های تعاونی ها به ادارات کل استانی تاکید گردیده است.دانلود فايل : Taavoni.pdf ( 626KB )


١٧:١١ - شنبه ٢٢ خرداد ١٣٩٥    /    شماره : ١٥٤٢٨    /    تعداد نمایش : ٢٤٧٩


نظرات بینندگان
کاربر مهمان
1395/04/13 9:53
0
0
من متاسفم از اینکه بجای همکاری با تولید کنندگان مخترع و همایت کردن از انها با این سایت شما سد راه محکمی در جهت پیشبرد انها شده اید . دوساله منتظرم و ثبت نام میکنم اما متاسفانه مشکل تراشی میکنید . دیگه به مخترعین کم دروغ بگید . همون بهتر که خلاقیتهامونو ببریم یه کشور دیگه
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج
حمایت از صادرات

حمایت از صادرات شرکت‌های دانش‌بنیان

ارائه مجوز استقرار

ارائه مجوز استقرار و جواز تاسیس و بهره برداری

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی برای افراد فعال در شرکتهای دانش بنیان

دوره های آموزشی

تخفيف دوره های آموزشی براي شرکتهای دانش بنیان

آزمایشگاه‌های خصوصی

استفاده آزمایشگاه‌های خصوصی از حمايتهاي قانون

خدمات آزمایشگاهی

تخفیف 50 درصدی خدمات آزمایشگاهی