راهکارهای دانش‌بنیانی چالش‌های صنایع شیرآلات بهداشتی را رفع می‌کند

رویداد «ارائه نیازهای فناورانه صنایع شیرآلات بهداشتی» 29 شهریور ماه 1400برگزار می‌شود تا ایده‌های دانش‌بنیانی راه حلی برای چالش‌های این حوزه باشد.

مرکز شرکت‌ها و موسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای رفع نیاز صنایع در حوزه شیرآلات بهداشتی این رویداد را از سلسله رویدادهای ارتقا تاب آوری و رقابت پذیری زنجیره های ارزش برگزار می کند تا نیروی انسانی خلاق و متخصص با نوآوری خود همانند همیشه یاری دهنده صنایع باشند.

صنایع تولید کننده انواع شیرآلات ساختمانی، شیرهای اهرمی، شیرهای هوشمند، شیرهای آلیاژهای نخ و زاماک مخاطبان رویداد هستند. رباتیک کردن بخش هایی از فرآیند تولید، افزایش مقاومت پوشش شیرآلات به مواد شوینده، بومی سازی کاتریج شیرهای اهرمی، تصفیه پساب و بازچرخانی آب و بهبود فرآیند پولیش کاری آلیاژ زاماک محورهای رویداد است.

سلسله رویدادهای ارتقا تاب آوری و رقابت پذیری زنجیره های ارزش هر بار به ارائه نیازهای یکی از صنایع می پردازد تا دانش‌بنیان‌ها راهکاری برای آن ارائه دهند. 15 شهریور ماه نیز رویداد ارائه نیازهای فناورانه حوزه ساخت و تولید با رویکرد ساخت افزایشی برگزار شد و در آن بیش از 200 شرکت دانش‌بنیان و فناور  و 20 صنعت و سازمان بزرگ حضور داشتند.

شرکت های دانش بنیان و فناور می توانند برای همکاری در بومی سازی و رفع چالش های صنعتی، در سامانه رویدادینو ثبت نام نمایند.

این رویدادها و سلسله نشست ها با هدف توسعه فضای تاب آوری و ارتقاء سطح رقابت پذیری زنجیره ارزش برای صنایع کشور برگزار می‌شود.

کلمات کلیدی

خدمات توانمندسازی و تجاری سازی

مشاوره، توسعه بازار، تحقیقات بازار، مجوز و گواهینامه ها

صندوق نوآوری و شکوفایی

تسهیلات مالی، ضمانتنامه، سرمایه گذاری و توانمندسازی

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی برای افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان

معافیت‌های گمرکی

معافیت عوارض، حقوق گمرکی و سود بازرگانی، تسهیل در انجام امور گمرکی

معافیت مالیاتی

معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی و نوپا

بیمه تامین اجتماعی

معافیت شرکت‌های دانش‌بنیان از پرداخت ضرایب حق بیمه قراردادها