فراخوان «جذب ایده‌های نوآورانه با رویکرد سرمایه‌گذاری و توسعه محصولات» منتشر شد

فراخوان «جذب ایده‌های نوآورانه با رویکرد سرمایه‌گذاری و توسعه محصولات» با حمایت ستاد توسعه علوم و فناوری‌ گیاهان دارویی و طب سنتی منتشر شد تا خلاقیت‌ها و ایده‌های نو در حوزه «فرآورده‌های گیاهان دارویی و معطر»، «عصاره، اسانس، مواد اولیه با منشا گیاهی»، «داروهای گیاهی» و «محصولات آرایشی و بهداشتی گیاهی» شناسایی و حمایت شود.

این فراخوان با هدف «گسترش فناوری‌های کاربردی در حوزه گیاهان دارویی با شناسایی ظرفیت‌ها و توان تخصصی و دانشی موجود در کشور» و «استفاده بهینه از توان داخلی موجود در این حوزه» منتشر شده است. ایران کشوری غنی از گیاهان دارویی است و یک سابقه تاریخی در استفاده از این ظرفیت خدادادی دارد؛ اما به دلایلی از این فرصت به خوبی استفاده نمی شود و بخشی از توان موجود در کشور به فراموشی سپرده شده است.

اما معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری که چند سالی است تلاش می کند با استفاده از فناوری‌های موجود این صنعت قدیمی در کشور را احیا کند در یک همکاری مشترک با گروه بین‌المللی هرمان به عنوان یک سرمایه گذار آلمانی-ایرانی فناور و نوآور در شهرهای برلین، مونیخ و تهران، زمینه توسعه همه‌جانبه آن را فراهم می کند. علاقه‌مندان و فعالان این حوزه می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنند.

مشارکت و سرمایه‌گذاری در توسعه صنایع تبدیلی و فرآوری در حوزه صنعت دارو، بهداشتی و آرایشی برای ایجاد توازن با توسعه کشت گیاهان دارویی در کشور و همچنین رقابتی کردن تولیدات دارویی داخل کشور با تولیدات جهانی می‌تواند مسیری باشد برای ترغیب سرمایه‌گذاری‌های مالی و فکری در این حوزه. انتشار این فراخوان‌ها نیز راهی مطمئن برای تحقق این هدف است.

کلمات کلیدی

خدمات توانمندسازی و تجاری سازی

مشاوره، توسعه بازار، تحقیقات بازار، مجوز و گواهینامه ها

صندوق نوآوری و شکوفایی

تسهیلات مالی، ضمانتنامه، سرمایه گذاری و توانمندسازی

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی برای افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان

معافیت‌های گمرکی

معافیت عوارض، حقوق گمرکی و سود بازرگانی، تسهیل در انجام امور گمرکی

معافیت مالیاتی

معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی و نوپا

بیمه تامین اجتماعی

معافیت شرکت‌های دانش‌بنیان از پرداخت ضرایب حق بیمه قراردادها