پاویون ملی ایران برای دانش بنیان ها در نمایشگاه صنایع پلاستیک اورآسیا ترکیه

13 تا 16 آذرماه امسال با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پاویون ملی ایران در یکی از معتبرترین نمایشگاه‌های حوزه صنایع پلاستیک جهان برپا می‌‎شود.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، "نمایشگاه پلاست اوراسیا"، یکی از معتبرترین نمایشگاه‌ها در صنعت پلاستیک جهان است که میزبان شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی فعال در این حوزه خواهد بود.

شرکت‌های دانش‌بنیانی ایرانی که 13 تا 16 آذرماه امسال برای شرکت در این نمایشگاه به ترکیه می‌روند، می‌توانند از مزایایی که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برایشان در نظر گرفته است بهره ببرند. در نمایشگاه امسال برای پاویون ایران، فضایی حدود ۱۰۰ مترمربع در نظر گرفته شده است، از این فضا، حدود ۱۰ مترمربع برای هر شرکت در نظر گرفته شده و در همین راستا بنا است حدود ۱۰ شرکت دانش‌بنیان ایرانی در حوزه‌های مربوطه محصولات و فناوری‌های خود را ارایه دهند.

مرکز تعاملات بین‌المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی از شرکت‌های دانش‌بنیانی که قصد حضور در این پاویون را داشته باشند حمایت می‌کنند.

دانش‌بنیان‌های متقاضی باید تأییدیه دانش‌بنیان بودن از معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری داشته باشند، محصولات با کیفیت و قابل رقابت در عرصه بین‌المللی تولید کرده باشند و الزامات زیرساختی لازم برای ارتباطات بین‌المللی و گواهی‌های بین‌المللی برای محصولات صادراتی خود را ارائه کنند.

دراین نمایشگاه معتبر جهانی، ماشین‌آلات تولید پلاستیک، مواد شیمیایی و مواد خام، ماشین‌آلات و صنایع واسط و کمکی، تجهیزات گرمایش و کنترل، قالب، حوزه هیدرولیک و پنوماتیک، روش‌های بازیافت و… ارائه می‌شود.

این نمایشگاه فرصتی برای حضور در بازارهای بین‌المللی و به‌ویژه یافتن بازارهای فراگیر در آسیا و اروپا است، از این رو اهمیت زیادی دارد. شناسایی آخرین فناوری‌ها، ثبت نام تجاری و معرفی برند شما به جهان، برگزاری جلسات رودر‌رو، توسعه استراتژی کسب‌وکار و مقایسه قیمت‌ها و محصولات از مزایای حضور در نمایشگاه پلاستیک ترکیه است.

کلمات کلیدی

تصاویر

تسهیلات صندوق توسعه ملی

تسهیلات صندوق توسعه ملی با نرخ‌های ترجیحی

صندوق نوآوری و شکوفایی

تسهیلات مالی، ضمانتنامه، سرمایه گذاری و توانمندسازی

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی برای افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان

معافیت‌های گمرکی

معافیت عوارض، حقوق گمرکی و سود بازرگانی، تسهیل در انجام امور گمرکی

معافیت مالیاتی

معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی و نوپا

تامین اجتماعی

معافیت شرکت‌های دانش‌بنیان از پرداخت ضرایب حق بیمه قراردادها