دانش‌بنیان‌های ایرانی به نمایشگاه یوراسیا 2020 می‌روند

شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی که در نمایشگاه هوایی دبی حضور داشتند به دعوت کشور ترکیه به نمایشگاه هوایی یوراسیای 2020 می‌روند

نمایشگاه هوایی دبی یکی از 4 رویداد بزرگ صنعت هوایی در دنیا است که هر 2 سال یک بار در محل فرودگاه "آل مکتوم دبی" اجرا می‌شود. این نمایشگاه امسال میزبان 25 شرکت دانش‌بنیان و چند شرکت خصوصی دیگر ایرانی بود.

در این نمایشگاه بین‌المللی 5 محصول پیشرفته ایرانی در حوزه‌های « قطعات هوایی» « شبیه‌سازی و واقعیت مجازی)» «خدمات تست در زمینه تعمیر و نگهداری هواپیما» «پهپادهای غیرنظامی» و « موتور مینی جت» در قالب کاتالوگ و بروشور ارائه شد. 

با توجه به این‌که محصولات ایرانی ارائه شده در این نمایشگاه از کیفیت بالایی برخوردار بودند، مسئولان برگزاری و اعزام، مذاکراتی با دیگر کشورها اعم از هند و فرانسه برای توسعه فناوری‌های موجود در حوزه‌های تخصصی شبیه‌سازی یا واقعیت مجازی و قطعات هوایی انجام دادند.

همچنین برخی شرکت‌های خارجی برای بازدید از توانمندی شرکت‌های ایرانی در حوزه ساخت محصولات هوایی اعلام آمادگی کردند. موتور مینی جت ایرانی هم مورد توجه شرکت‌های روس قرار گرفت که البته پیش تر در نمایشگاه ماکس روسیه نیز عرضه شده بود.

کشورهای ترکیه و هندوستان بیشترین استقبال را از محصولات و خدمات شرکت‌های ایرانی داشتند و برای همکاری با شرکت‌های ایرانی اعلام آمادگی کردند.

در این نمایشگاه، توافقنامه‌ای بین شرکت مهندسی و پشتیبانی هوافضای برآ (به نمایندگی از اتحادیه صنایع هوایی و فضایی ایران) و هوافضای کشور ترکیه جهت بسط و گسترش بیشتر روابط کاری شرکت‌های کوچک و متوسط بین دو کشور به امضا رسید و شرکت‌های دانش بنیان و فناور ایرانی به نمایشگاه بزرگ هوایی ترکیه (یوراسیا 2020) در اردیبهشت ماه آینده دعوت شدند.

 

کلمات کلیدی

تصاویر

تسهیلات صندوق توسعه ملی

تسهیلات صندوق توسعه ملی با نرخ‌های ترجیحی

صندوق نوآوری و شکوفایی

تسهیلات مالی، ضمانتنامه، سرمایه گذاری و توانمندسازی

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی برای افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان

معافیت‌های گمرکی

معافیت عوارض، حقوق گمرکی و سود بازرگانی، تسهیل در انجام امور گمرکی

معافیت مالیاتی

معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی و نوپا

تامین اجتماعی

معافیت شرکت‌های دانش‌بنیان از پرداخت ضرایب حق بیمه قراردادها