برگزاری بیش از 1400 مشاوره و نشست آنلاین در ایام کرونا برای شرکت های دانش بنیان

در شرایط حساس کنونی و گسترش ویروس کرونا، مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان خدمات آنلاین متنوعی را برای شرکت های دانش بنیان، خلاق و فناور در نظر گرفته است.

مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان خدمات آنلاین متنوعی را در ایام کرونا درنظرگرفته است که شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور می‌توانند از این خدمات به‌صورت رایگان بهره‌مند گردند.

خدمات آنلاین؛ راه مقابله با ویروس کرونا

در شرایط حساس کنونی و گسترش ویروس کرونا بخش اعظمی از زندگی مردم تحت تأثیر این ویروس قرار گرفته، بنابراین لازم است دستگاه‌های دولتی برای مقابله با شیوع هرچه بیشتر این ویروس تمهیدات مختلفی را برای ارائه خدمات خود بیندیشند. ازاین‌رو مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان اقدام به ارائه خدمات توانمندسازی آنلاین از ابتدای سال جاری به شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور کرده است. این خدمات در دو سرفصل مشاوره های تخصصی کسب و کار و نشست های آنلاین(وبینار) به شرکت‌ها ارائه می‌گردد.

ارائه بیش از 1300 جلسه مشاوره آنلاین به شرکت‌های دانش بنیان، خلاق و فناور

یکی از خدمات مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان در ایام کرونا، ارائه خدمات مشاوره به‌صورت آنلاین است. از ابتدای فروردین‌ماه 1399 جلسات مشاوره آنلاین به صورت ویژه شروع و طی 7 ماه گذشته به 216 جلسه مشاوره در ماه رسیده است. در سال جاری بیش از 1100 جلسه مشاوره در سراسر کشور به شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور به‌صورت آنلاین ارائه شده است.گفتنی است مشاوره‌های صادراتی نیز به‌صورت آنلاین به شرکت‌های دانش‌بنیان، خلاق و فناور ارائه می‌گردد که تاکنون نزدیک به 200 جلسه مشاوره‌ آنلاین صادراتی برگزار شده است.

برگزاری ماهیانه بیش از 50 وبینار با موضوعات مختلف در سراسر کشور

در چندسال گذشته برگزاری نشست‌های تخصصی کسب‌وکار در زمینه‌های قوانین و مسائل پایه‌ای کسب‌وکار نظیر مالیات، بیمه تأمین اجتماعی، قانون کار، گمرک، نقل‌وانتقال ارزی و... به یکی از رویه‌های متداول مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان بدل شده بود که برگزاری این نشست‌ها با شیوع ویروس کرونا با چالش جدی مواجه شد.

 به همین دلیل از فروردین‌ماه سال جاری تاکنون نشست‌های حضوری کسب‌وکار جای خود را به نشست های آنلاین دادند. در حال حاضر ماهیانه بیش از 50 وبینار با عناوین مختلف در سراسر کشور توسط مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان و مراکز توانمندسازی استانی برگزار می‌شود که از ابتدای سال تاکنون بیش از 180 وبینار در کلیه استان‌های کشور برگزار شده است.

مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش‌بنیان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری امیدوار است بتواند در ایام شیوع گسترده ویروس کرونا، با افزایش خدمات برخط خود گام مهمی برای توانمندسازی شرکت‌های دانش‌بنیان بردارد و کلیه شرکت‌ها در هر جای کشور بدون هیچ کم و کاستی بتوانند از این خدمات بهره‌مند گردند.

 

کلمات کلیدی

خدمات توانمندسازی و تجاری سازی

مشاوره، توسعه بازار، تحقیقات بازار، مجوز و گواهینامه ها

صندوق نوآوری و شکوفایی

تسهیلات مالی، ضمانتنامه، سرمایه گذاری و توانمندسازی

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی برای افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان

معافیت‌های گمرکی

معافیت عوارض، حقوق گمرکی و سود بازرگانی، تسهیل در انجام امور گمرکی

معافیت مالیاتی

معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی و نوپا

بیمه تامین اجتماعی

معافیت شرکت‌های دانش‌بنیان از پرداخت ضرایب حق بیمه قراردادها