اعطای تسهیلات بلاعوض بمنظور آسیب‌شناسی و ارتقای منابع انسانی شرکت‌های دانش‌بنیان

مرکز شرکت‌ها و مؤسسات دانش بنیان به منظور توانمندسازی شرکت های دانش بنیان اقدام به ارائه تسهیلات بلاعوض بمنظور آسیب‌شناسی و ارتقای منابع انسانی شرکت‌های دانش‌بنیان نموده است

به گزارش مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز شرکت‌‎ها و موسسات دانش بنیان به منظور توانمندسازی شرکت‌های دانش بنیان در راستای تقویت مدیریت بنگاه این شرکت ها اقدام به حمایت از آسیب‌شناسی و ارتقای منابع انسانی شرکت‌های دانش‌بنیان نموده است.

یکی از مواردی که اهمیت ویژه ای در مدیریت داخلی و عملکرد شرکت های دانش بنیان دارد مدیریت سرمایه انسانی شاغل در شرکتهاست. بسیاری از شرکت ها از نظر تعداد نیرو مشکل عمده ای ندارند و عمده چالش آن ها نحوه استفاده از نیروها و تغییرات در همکاری های تیمی، متناسب با شخصیت های شغلی افراد است. در خدمت تیم سازی و آسیب شناسی منابع انسانی پس از پویایی شناسی و آسیب‌شناسی تیم، راهکارهای توسعه شخصیت شغلی، تغییرات لازم در ساختار تیم و ارتقاء و هم افزایی تیمی استخراج و ارائه می گردد.

در برخی از موارد نیز شرکت ها برای توسعه نیروی انسانی بدنبال جذب نیروی جدید هستند. در خدمت جذب نیرو و توسعه منابع انسانی بعد از تیپ شناسی شغلی و شناسایی ویژگی های مورد نیاز شغل های مورد نظر، راهنمایی های لازم برای جذب نیروی مورد نیاز و تغییرات لازم انجام می گردد.

این خدمات به صورت بلا عوض(در پایان کار و بعد از تایید) و به دو صورت زیر به شرکت های دانش بنیان با درآمد کمتر از 50 میلیارد ریال(در آخرین سال مالی در اظهارنامه) تعلق می گیرد: (به شرکت های دانش بنیان با درآمد بالای 50 میلیارد ریال به صورت آزاد و بدون تسهیلات ارائه می شود)

·        70 درصد از هزینه‌های مربوط به تیم سازی و آسیب شناسی منابع انسانی تا سقف 15 میلیون ریال

·        70 درصد از هزینه‌های مربوط به جذب نیرو و ارتقای منابع انسانی تا سقف 15 میلیون ریال

 

پیش از این نیز خدمات تدوین گزارش تحقیقات بازار، طراحی صنعتی محصولات دانش بنیان، تدوین قراردادهای حقوقی، خدمات مالی و حسابداری، طراحی و ساخت نمونه نمایشی(دمو) محصولات و نیاز سنجی مجوزها و گواهینامه ها به شرکت های دانش بنیان ارائه شده است. برای اطلاعات بیشتر به سایتdaneshbonyan.ir  مراجعه نمایید.

همچنین تمامی شرکت های دانش بنیان می توانند به صورت رایگان از خدمات مشاوره کسب و کار، نشست های پرسش و پاسخ و وبینار های تخصصی بهره مند شوند.

شرکت ها برای استفاده از تمامی این خدمات می توانند به سامانه bizservices.ir مراجعه کنند.

 
 
کلمات کلیدی

تصاویر

تسهیلات صندوق توسعه ملی

تسهیلات صندوق توسعه ملی با نرخ‌های ترجیحی

صندوق نوآوری و شکوفایی

تسهیلات مالی، ضمانتنامه، سرمایه گذاری و توانمندسازی

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی

تسهیلات نظام وظیفه تخصصی برای افراد فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان

معافیت‌های گمرکی

معافیت عوارض، حقوق گمرکی و سود بازرگانی، تسهیل در انجام امور گمرکی

معافیت مالیاتی

معافیت مالیاتی شرکت‌های دانش‌بنیان تولیدی و نوپا

تامین اجتماعی

معافیت شرکت‌های دانش‌بنیان از پرداخت ضرایب حق بیمه قراردادها